Qiu Jie z kotem w roli głównej

/, Trochę kultury/Qiu Jie z kotem w roli głównej

Qiu Jie z kotem w roli głównej

jest jedną z bardziej znanych chińskich artystek. Wychowywana przez dziadków w Szanghaju zaczęła rysować zaraz po tym, jak skończyła 10 lat, a dziś, choć zasłynęła również jako malarka, znana jest przede wszystkim ze swoich nieco sentymentalnych i pełnych symboliki charakterystycznych rysunków.

Zainspirowane filozofią wschodu prace Qiu Jie czerpią również z kiczu artystów Zachodu i przedstawiają najczęściej mniej i bardziej surrealistyczne wizje z kotem w roli głównej. Ale nie jest to zwykły kot, bo kot w języku chińskim to… .

Prace Qiu Jie oglądać można w wielu znanych galeriach świata, z których wymienię choćby londyńską Saatchi Gallery czy amsterdamskie Museum of Fine Arts, a począwszy od 13 września aż do 26 października 2013 roku oglądać je będzie można w Art Plural Gallery w Singapurze i choć absolutnie nie jest to moja ulubiona estetyka, to uważam ją za wystarczająco ciekawą, że chcieć zobaczyć je na żywo.

Tymczasem zerknijcie na obrazki poniżej.
Jak Wam się podobają?

By |2013-08-04T13:03:31+00:00Lipiec 22nd, 2013|Sztuka, Trochę kultury|0 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.