[Bali]: Festiwal Latawców

/, Indonezja, z/[Bali]: Festiwal Latawców

[Bali]: Festiwal Latawców

na widać chyba dosłownie wszędzie, wystarczy nieco zadrzeć do góry głowę i to nawet nie ruszając się z kanapy (co właśnie czynię). Ale tylko raz do roku odbywa się wielki Kite Festival. Tegoroczny odbył się w ubiegły weekend, więc nie zastanawiając się długo, wybraliśmy się i my, aby podejrzeć radosnych jak dzieci Balijczyków puszczających kolorowe latawce.

A jest co podglądać, bowiem na festiwal stawiają się tłumnie lokalne drużyny latawcowe z całej wyspy. Same przygotowania do imprezy trwają zapewne całymi miesiącami (Krzych twierdzi nawet, że w okolicy jest coś na kształt „klubu latawcowego”), a podczas trzech dni festiwalu wszystko zapięte jest na ostatni guzik. Albo tylko sprawia takie wrażenie.

Pierwsze samochody, na których zamontowano wielkie latawce widzimy jeszcze na drodze, a im bliżej jesteśmy plaży Padang Galak, tym jest tłumniej, gwarniej i bardziej kolorowo. Każda z drużyn ubrana w, nazwijmy to, drużynowe uniformy, albo właśnie puszcza olbrzymie latawce albo czeka na swą kolej albo też siedzi pod namiotem zaimprowizowanym z latawca (da się!) i spożywa. Przednią atmosferę podgrzewają drużynowe gongi i tysiące kibiców. Więc choć niestety nie opanowaliśmy zasad rządzących konkursem (Agung, któremu miałam towarzyszyć, wybrał się na kremację), to i tak uważamy, że warto.

A było mniej więcej tak:

By |2014-12-27T11:22:59+00:00Lipiec 24th, 2014|Bali, Indonezja, z|0 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.