„DELHI. STOLICA ZE ZŁOTA I SNU” Rany Dasgupty – KONKURS

/, Inne, Konkursy, Książki/„DELHI. STOLICA ZE ZŁOTA I SNU” Rany Dasgupty – KONKURS

„DELHI. STOLICA ZE ZŁOTA I SNU” Rany Dasgupty – KONKURS

Po wprowadzeniu otwartej gospodarki rynkowej w Indiach zapanował chaos niszczenia i tworzenia: slumsy i targowiska były burzone, a na ich miejscu wyrastały centra handlowe i apartamentowce, powstawały oszałamiające fortuny, młodzi ludzie robili zawrotne kariery, a luksus był na wyciągnięcie ręki. Ale transformacja dała też początek ogromnym nierównościom społecznym, a przemoc na ulicach osiągnęła niespotykaną dotąd skalę.

Rana Dasgupta pisze o współczesnym Delhi z liryzmem i empatią, wsłuchując się w głosy jego mieszkańców: miliarderów i biurokratów, handlarzy narkotyków i przedsiębiorców, mieszkańców slumsów i pracowników międzynarodowych korporacji. Są pokoleniem na zakręcie, a ich historie składają się na obraz miasta i społeczeństwa pogrążonego w wirze transformacji.

Delhi to literacki portret jednego z najszybciej rozwijających się współcześnie miast, ale to także opowieść o tym, co być może czeka nas wszystkich; to błyskotliwa analiza rozwoju i przyszłości globalnego kapitalizmu.

Dzięki uprzejmości Wydawnictwa Czarne ponownie mam do rozdania dwie książki – tym razem są to dwa egzemplarze „Delhi” Rany Dasgupty.

Aby otrzymać jeden z nich, wystarczy odpowiedzieć na pytanie: „Z CZYM KOJARZY CI SIĘ DELHI?”

Dodatkowe zasady:
1. Książki zostaną wysłane tylko i wyłącznie na ADRESY W POLSCE.
2. Odpowiedzi należy udzielić w komentarzu pod wpisem na blogu (te zamieszczone na fejsbuku nie będą brane pod uwagę).
3. Na Wasze odpowiedzi czekamy do końca weekendu ( godz. 24.00 w niedzielę czasu polskiego).
4. W poniedziałek, 4 kwietnia, wśród odpowiedzi wybierzemy TE DWIE najbardziej nietuzinkowe, najbardziej oryginalne czy po prostu najciekawsze, a do ich autorów zostaną wysłane książki.

CZAS START!

——————————————

ROZSTRZYGNIĘCIE

Ponownie to był niełatwy wybór i ponownie długo zastanawiałam się, do kogo trafią dwa egzemplarze “Delhi” Rany Dasgupty, bo w komentarzach znalazłam całe mnóstwo fajnych odpowiedzi. Ale trzeba wybrać tylko dwie z nich, ostatecznie więc zdecydowałam, że książki trafią do rąk:

– Magdaleny – za przypomnienie świetnego filmu Deepy Meehty i zafundowanie nam tym samym fajnego filmowego wieczoru, bo jakimś cudem zupełnie go przeoczyliśmy;

– Padmy – za podzielenie się pierwszymi i bardzo osobistymi wrażeniami z Delhi.

Tradycyjnie już gratulujemy serdecznie wygranym; wybierających się na Bali zapraszamy na kawę; a wszystkim Wam życzymy, abyście mimo wszystko mieli okazję książkę przeczytać:)

By |2017-02-07T19:27:49+00:00Kwiecień 1st, 2016|Indie, Inne, Konkursy, Książki|21 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.