Terra IncognitaOrganizująca Festiwal Slajdów Podróżniczych Terra Agencja Po­dróż­ni­cza Terra Inco­gnita żyje podróżami.
Prowadzimy i tworzymy programy wy­praw poznawczych i trekkingowych. Organizujemy i współtworzymy imprezy kulturalne i podróżnicze. więcej...

Festiwal Slajdów Podróżniczych - Terra

Festiwal Slajdów Podróżniczych - Terra Festi­wal Slaj­dów Po­dróż­ni­czych - Terra ma cha­ra­kter do­ro­czne­go prze­glądu pro­fe­sjo­nal­nie przy­go­to­wa­nych po­ka­zów slaj­dów.
Od­by­wa się w pier­wszy week­end gru­dnia. Pier­wsza edy­cja Fe­sti­wa­lu mia­ła miej­sce w gru­dniu 2001 r.
 
Program 14 Festiwalu Slajdów Podróżniczych - Terra
sobota, 6 grudnia 2014
godz. 11.00 - 12.30
KASZMIR - W POSZUKIWANIU HIMALAJSKIEGO RAJU
Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie

godz. 13.30 - 15.00
AUSTRALIA - SZALONA I PIĘKNA PRZYGODA
Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik

godz. 16.00 - 17.30
POLACY NA MADAGASKAR!
Arek Ziemba

godz. 18.30 - 20.00
IMPRESJE HIMALAJSKIE
Elwira Surdy, Alfred Sosgórnik

niedziela 7 grudnia 2014
godz. 11.00 - 12.30
TURCJA - CZY ŚW. MIKOŁAJ LUBIŁ TULIPANY?
Anna i Krzysztof Kobusowie

godz. 13.30 - 15.00
CHINY Z DALA OD WIELKIEGO MIASTA
Anna Jaklewicz

godz. 16.00 - 17.30
BIESZCZADY - ZAPISKI Z BUKOWEGO PAMIETNIKA
Grzegorz Leśniewski

godz. 18.30 - 20.00
ISLANDIA - KRAJ PEŁEN NIESPODZIANEK
Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas

W przerwach był czas by...
Porozmawiać z podróżnikami - autorami pokazów. Spotkania po każdym pokazie.
Spotkać się ze znajomymi i podzielić wrażeniami z tegorocznych wypraw, zaplanować kolejne - ciekawsze!
:: Biuro podróży dla ciekawych świata :: Zapoznać się z ofertą wypraw i wycieczek na rok 2015 na stoisku Klubu Podróży Horyzonty.
:: Prawdziwa książka z Twoimi zdjęciami ::Dowiedzieć się jak zrobić własną Fotoksiążkę ze zdjęciami z podróży na stoisku Cewe Color.
:: Sklep Podróżnika ::Kupić mapy i książki na stoisku
Sklepu Podróżnika
Zachęcić się do wędrowania na nartach biegowych oraz kupić odpowiedni sprzęt na stoisku "Biegówki - lepsza strona zimy".
Kupić książki podróżnicze i biżuterię ręcznie robioną przez Annę Olej-Kobus z materiałów z różnych stron świata.
Kupić książkę "Niebo w kolorze indygo - Chiny z dala od wielkiego miasta" Anny Jaklewicz z autografem autorki
Ozdobić ręce henną w niedzielę w przerwie między pokazami o godz. 15.00. www.mehendi.pl. Uwaga! Malunek z motywem Festiwalu Terra
Dostać od podróżników - autorów pokazów autograf.
Wypić kawę, zjeść kanapkę w bufecie.
Podjąć decyzję o własnej podróży.
Terra 14 Festiwal Slajdów Podróżniczych 6 - 7 grudnia 2014
Kino Wisła, Plac Wilsona 2, Warszawa
Po raz czternasty zaprosiliśmy Państwa na festiwal TERRA aby w pierwszy weekend grudnia obejrzeć starannie wybrane pokazy slajdów z różnych zakątków świata.
Zdjęcia wyświetlane na kinowym ekranie w warszawskim kinie Wisła, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i muzyka poprowadziły widzów w magiczny świat podróży.
Jak zwykle próbowaliśmy przekonać Państwa o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Ważne są osobiste doświadczenia autorów ze spotkań z innymi kulturami, miejscami i sytuacjami, ich pasje i emocje. Kluczem doboru pokazów na Terrę nie były ekstremalne wyczyny - chyba, że były dobrze sfotografowane i opowiedziane.
Najważniejsze w pokazie slajdów są wrażenia widzów, na które składa się wiele elementów: ciekawa podróż, dobre zdjęcia i ich wybór (zwłaszcza w dobie fotografii cyfrowej gdy tak łatwo robi się tysiące zdjęć), kompozycja pokazu, osobowość i opowieść autora, muzyka i to nieuchwytne "coś" co sprawia, że pokaz zapada nam w pamięć. Dlatego od pierwszej edycji TERRY prezentujemy Państwu tylko dobre pokazy slajdów.
Podczas tegorocznej 14 TERRY:
Urzekające krajobrazy, życie codzienne i trudną historię indyjskiego Kaszmiru przedstawili nam Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, którzy od wielu lat eksplorują indyjskie Himalaje. Zachwycaliśmy się Śrinagarem - indyjską Wenecją, zajrzeliśmy do warsztatów kaszmirskich rzemieślników oraz na plantację szafranu, powędrowaliśmy górskimi szlakami z pasterzami i pielgrzymami.
W trakcie podróży dookoła świata dotarliśmy jachtem do Australii razem z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem. Zatrzymaliśmy się tam na 9 miesięcy, aby podczas niespiesznej podróży samochodem zachwycać się pięknymi krajobrazami o nasyconych barwach a przede wszystkim nauczyć się żyć zgodnie z rytmem natury. I uzależnić się od Australii...

Wybraliśmy się na Madagaskar, aby poznać zwyczaje Malgaszów, a naszym przewodnikiem był Arek Ziemba, który nie może się zdecydować, czy zamieszkać w Szczecinie czy w Antananarivo. Wraca więc od lat na Madagaskar, gdzie lemury jedzą mu z ręki a wyspa oraz jej mieszkańcy wciąż go zaskakują czymś nowym.

Odbyliśmy interesującą i trochę magiczną podróż w Himalaje, oglądając nastrojowe filmy „Trans” i „Mały Tybet” oraz słuchając opowieści Elwiry Surdy i Alfreda Sosgórnika o ich poznawaniu kultury tybetańskiej oraz duchowości hinduizmu i sikhizmu.

W podróż do najpiękniejszych zakątków Turcji, zabrali nas Anna i Krzysztof Kobusowie. W Stambule powędrowaliśmy śladami wielowiekowej historii, odwiedziliśmy nadmorską Licję. Zobaczyliśmy cud przyrody: Pamukkale i cud architektury: starożytny Efez. Poszybowaliśmy balonem nad baśniowymi dolinami Kapadocji i odwiedziliśmy Şanliurfę - miasto proroka Abrahama. Wyruszyliśmy też przez zapomniane królestwo Kommageny, by dotknąć tajemnicy Nemrut Dagi.
Razem z Anną Jaklewicz eksplorowaliśmy interesujące wioski na południu Chin. Wzieliśmy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongów, odwiedzimy „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, spędziliśmy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka i dowiedzieliśmy się jak wytwarza się barwnik indygo.
Grzegorz Leśniewski - przyrodnik i fotograf, autor przepięknych diaporam, zabrał nas w jedno z najdzikszych miejsc w sercu Europy. Autor spędził ostatnich 8 lat w Bieszczadach fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – dzikich mieszkańców karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin.
Wspaniałą przyrodę i księżycowe krajobrazy Islandii mogliśmy podziwiać dzięki Bożenie Jarzyńskiej i Marcinowi Dobasowi. Okazało się, że ten ciekawy kraj zaskoczył nas wieloma niespodziankami. Największa wyspa wulkaniczna, najmłodszy fragment Europy, najmniejsza gęstość zaludnienia to tylko niektóre z „naj” którymi może pochwalić się Islandia. Wszystko wydaje się tu dziwne. Narodowe przysmaki to polski wafelek i zgniły rekin, woda w kranie śmierdzi zepsutymi jajami a budowy wstrzymuje się ze względu na obecność elfów.

Od marzeń zaczyna się każda podróż. Mamy nadzieję, że jak co roku Festiwal Terra stał się dla Państwa inspiracją do własnych ciekawych podróży...

Sponsorzy
:: Biuro podróży dla ciekawych świata ::

:: OLYMPUS ::

:: outdorowa porównywarka cen ::

:: Program do projekcji multimedialnych :::: Program do projekcji multimedialnych ::

:: CEWE ::

Współpraca
:: Muzeum Azji i Pacyfiku ::    :: Kino Wisła ::
Organizator

:: Terra Incognita - Agencja Podróżnicza ::
Patroni medialni
:: Podróże ::

:: Magazyn turystyki górskiej ::

:: www.portalgorski.pl ::

:: fotografuj.pl ::

:: w azji.pl ::
:: w goryksiazek.pl ::
:: www.imprezypodroznicze.pl ::

:: zorientowani.pl wyszukiwarka wypraw ::

:: LosWiaheros.pl ::

:: etnosystem.pl ::
Współpraca medialna
:: Mały Podróżnik :::: Pojechana - blog o podróżach i życiu w Chinach ::
:: MaszWolne.pl :::: wJezykach.com ::
:: PODRÓŻE Warszawskie Targi Turystyczne ::  :: VETURO Cyfrowa Platforma Turystyczna ::
Poprzednie edycje Festiwalu Slajdów Podróżniczych Terra

I
2001

II
2002

III
2003

IV
2004

V
2005

VI
2006

VII
2007

VIII
2008

IX
2009

X
2010

X-cio
lecie

11
2011

12
2012

13
2013
Pierwsza edycja Festiwalu odbyła się grudniu 2001 r. Z okazji X-cio lecia w 2010 r. miała miejsce dodatkowa edycja Festiwalu Terra.
Przez lata Festiwal kilka razy zmieniał miejsce, dopasowując je do potrzeb publiczności.
Poza meritum - pokazami i spotkaniem z autorami - stała się też Terra okazją do spotkań ze znajomymi, którzy przyjeżdżają na Festiwal.
© Terra Incognita 2001-2015 | Wszystkie zdjęcia i teksty na tych stronach chronione są przez prawo autorskie. | | tel. 22 836 65 51 | tel. kom 600 193 298