Cześć, mam na imię Ania. Jestem fotografką, blogerką i podróżniczką od lat zafascynowaną Azją. Kilka lat temu zamieszkałam na Filipinach, aby potem z wielką przyjemnością zamienić je na wymarzoną Bali. Na blogu piszę o azjatyckiej codzienności, ludziach i miejscach; zamieszczam wywiady, reportaże i oczywiście mnóstwo zdjęć.

Od wielu lat podróżuję po Azji,  ostatnio najczęściej po wyspach indonezyjskiego archipelagu. Na Sumbie lokalny szaman wróżył mi z wnętrzności kurczaka, a na Alor zapalałam papierosa, aby odstraszyć złego czarownika. Na Timorze Zachodnim zamieszkałam w domu króla; na Lomboku w lokalnej wiosce, a na Flores w wielorodzinnym stożkowym domu w górskim Waerebo.  Na Rote uczyłam się wyplatać charakterystyczne spiczaste kapelusze; w uczestniczyłam w krwawych pogrzebach; a na Sumatrze nieustannie raczyłam się kuchnią padang w wolnym czasie pomiędzy kolejnymi trekkingami. Drogi Sumbawy przemierzyłam na skuterze, drogi Jawy – samochodem, a na mniejsze i większe wyspy pływałam zarówno wielkimi promami, jak i całkiem malutkimi drewnianymi łódkami.  Ale przede wszystkim poznałam mnóstwo wspaniałych ludzi, bez których ani te , ani Indonezja nie byłyby nawet w połowie tak interesujące.

Na Bali mieszkam już od trzech lat i wszystko wskazuje na to, że długo nie będę miała jej dosyć. Nieustanie odkrywam nowe miejsca, ponownie odwiedzam te stare i lubiane. Najczęściej spotkać mnie można wśród pól ryżowych i porośniętych trawą wzgórz; na brzegach jezior, w balijskich wąwozach, w okolicy imponujących wodospadów lub na którejś z pustych plaż, bo wszystkie te miejsca regularnie eksploruję wraz z przyjaciółmi. Ale najbardziej lubię chwile na szczytach moich ukochanych balijskich wulkanów.

Masz ochotę zobaczyć moją Indonezję?

  ZORGANIZUJĘ DLA CIEBIE:

 • rejs po bajecznych wysepkach Parku Narodowego Komodo. To właśnie tam nie tylko spotkasz słynne smoki, popływasz z olbrzymimi mantami, posnurkujesz wśród setek kolorowych rybek, ale też wejdziesz na okoliczne wzgórza i odwiedzisz mieszkańców maleńkich wysepek. A kiedy już będziesz zmęczony – odpoczniesz na plażach o pudrowym piasku.
 • trekkingi na balijskie wulkany, z których rozpościerają się jedyne w swoim rodzaju widoki. Z szczytu (1717m. n.p.m.) będziesz podziwiał wschód słońca oraz sylwetki Abang (2151m. n.p.m.) i Agung (3031m. n.p.m.). Ze szczytu Gunung Abang zobaczysz otoczony morzem chmur Batur, a ze szczytu Gunung Agung, najświętszej na wyspie, będziesz mógł nie tylko podziwiać całą Bali, ale też, przy dobrej pogodzie, w oddali dostrzeżesz wulkan Rinjani na Lomboku. A jeśli nadal nie będziesz miał dosyć trekkingu, pozostał Ci jeszcze Gunung Batukaru (2276m. n.p.m.), drugi najwyższy szczyt Bali.
 • eksplorację balijskich wodospadów. Pokonasz setki schodów wiodących do ukrytego wśród omszałych kamieni wodospadu Nung Nung; wybierzesz się na treking przez pola ryżowe wiodący do majestycznych wodospadów Sekumpul; popływasz w rześkich wodach klimatycznej Banyumali albo Tegenungan; znajdziesz ukryty w jaskini Tukad Cepung.
 • trekking, podczas którego będziesz miał jedyną w swoim rodzaju okazję zobaczyć prawdziwą Bali wraz z Bali Hash. Przemierzysz pola ryżowe, dżunglę i tradycyjne wioski, pokonasz rwące rzeki, spotkasz uroczych Balijczyków. Na koniec pot spłynie Ci po plecach, a potem wypijesz dużo piwa (lub nie tylko piwa).
 • trekking na (3805m. mn.p.m.), najwyższy wulkan Indonezji. W ciągu dwóch dni przemierzysz , lasy deszczowe, pokonasz wypłukany przez popołudniowe ulewy błotnisty szlak, rozbijesz namiot na zboczu góry, a ze szczytu zobaczysz imponującą panoramę Zachodniej Sumatry.
 • zwiedzanie Bali samochodem z balijskim kierowcą. Odwiedzisz najznamienitsze świątynie na wyspie i tradycyjne wioski; zobaczysz wulkany i pospacerujesz po polach ryżowych. Jeśli dopisze Ci szczęście, będziesz mógł uczestniczyć w którejś z lokalnych ceremonii, a na pewno przyjrzysz się codziennemu życiu na wyspie, skosztujesz balijskich przysmaków i napijesz się lokalnej kawy.
 • trekking na Gunung Singgalang (2877m. n.p.m), jeden z mało znanych, a najpiękniejszych trekkingów na Sumatrze. Po kilkugodzinnej wędrówce przez las deszczowy dotrzesz nad otoczone klimatycznymi drzewami Telaga Dewi, jezioro położone w pobliżu szczytu. Rozbijesz namiot nad jego brzegiem, a rano, kiedy nad wodami jeziora będzie unosić się mgła, poczujesz się jak we śnie.
 • wyprawę na Alor, jedną z mniej znanych wysp archipelagu, podczas której odwiedzisz tradycyjne wioski, w których zatrzymał się czas; zalegniesz na którejś z pustych plaż, posnurkujesz wśród kolorowych rybek i oczywiście poznasz wspaniałych mieszkańców wyspy.
 • eksplorację Timoru Zachodniego, podczas której będziesz miał jedyne w swoim rodzaju okazje: poznać potomków łowców głów, zjeść kolację w domu lokalnego króla i zamieszkać w tradycyjnej timorskiej chacie.
 • wyjazd na Rote, wyspę pięknych plaż szczególnie lubianą przez surferów, gdzie oprócz rajskich zakątków odwiedzisz także wioski mieszkańców wyspy, od których spróbujesz nauczyć się wyplatania charakterystycznych lokalnych kapeluszy i kroków lokalnego tańca.
 • zwiedzanie Flores, prawdopodobnie najbardziej interesującej wyspy Indonezji. Odwiedzisz lokalne wioski wybudowane na zboczu wulkanu, zobaczysz pola ryżowe w kształcie pajęczej sieci, zachwyci Cię wschód słońca nad kolorowymi wodami wulkanu Kelimutu.
 • I przede wszystkim: jeśli nie dysponujesz nadwyżką czasu, zaplanuję Ci Twoją wymarzoną podróż po Indonezji: na podstawie Twoich indywidualnych potrzeb i zainteresowań ułożę Ci plan wyjazdu, pomogę w zakupie biletów lotniczych, rezerwacji hoteli i transportu na miejscu.
 • A TAKŻE:

 • napiszę ciekawe artykuły o Indonezji i innych krajach Azji. Odwiedziłam m.in. Indie, , Malezję, Sri Lankę, Oman, Nepal, Singapur, Hong Kong, Japonię, Kambodżę, Laos, Tajlandię Birmę, a na Filipinach mieszkałam przez 3 lata). Regularnie współpracuję z miesięcznikiem “Podróże”, publikowałam również w “Travellerze” i “Monogramie”
 • fotografia podróżnicza to moja miłość. Moje były publikowane i nagradzane w mediach polskich i zagranicznych. Potrzebujesz zdjęć z Azji? Znajdziesz je na mojej stronie: www.aniablazejewska.com Chętnie przetestuję też dla Ciebie sprzęt fotograficzny albo zostanę ambasadorką Twojej marki.
 • nawiążę współpracę z markami odzieży i sprzętu outdoorowego. Moją pasją są góry. Pokonałam szlaki trekkingowe Nepalu, Indii, Wietnamu, Laosu i Filipin, regularnie staję na szczytach kolejnych indonezyjskich wulkanów z najwyższym z nich, Kerinci (3805m) na czele, a trekkingi to niemalże moja codzienność. Chętnie będę promować Twój sprzęt czy odzież.
 • przygotowujesz program o Indonezji? Będę Twoim lokalnym researcherem. Poszukam dla Ciebie ciekawych tematów; znajdę osoby, które z chęcią z Tobą porozmawiają; przygotuję konspekt, zajmę się logistyką. Martynie Wojciechowskiej pomogłam przygotować odcinek “Kobiety na końcu świata” o filipińskiej rodzinie z cmentarza dla TVN.
 • Twoje wydawnictwo ma ciekawe książki o Azji? Chętnie przeprowadzę i opublikuję na blogu wywiady z ich autorami.

WYRÓŻNIENIA I NAGRODY

DOTYCHCZAS WSPÓŁPRACOWAŁAM Z…