Na wulkan Taal!

Wulkan Taal, wg niektórych źródel określany najmniejszym aktywnym wulkanem świata, leży zaledwie 60 km na południowy-zachód od Manili. Tak właściwie jest to cały kompleks składający się z małej wulkanicznej wysepki i otaczającego go jeziora i muszę powiedzieć, że całkiem przyjemnie to wszystko wygląda – zarówno sama wyspa, jak i panorama całości, który to widok podziwiać można w miejscowości Tagaytay.

W roku 1572 zaczęto odnotowywać kolejne erupcje wulkanu i oblicza się, że do dzisiaj były ich aż 33 i daje to wulkanowi Taal 2. miejsce wśród aktywnych filipińskich wulkanów zaraz po wulkanie Mayon, również usytowanym na wyspie Luzon oraz miejsce 9. w rankingu najbardziej niebezpiecznych wulkanów świata.

Dzisiaj trekking na wulkan Taal to jeden z bardziej popularnych w Manili sposobów na spędzenie weekendu, zatem i ja miałam przyjemność się tam wybrać. Zainteresowanych szczegółami tej jednodniowej wycieczką zapraszam na FILIPINOS.

I cieszę się bardzo, że wreszcie mógł się tutaj pojawić pierwszy filipiński wpis:)

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano, DSC_4654Małe jeziorko wewnątrz krateru.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano road, DSC_4642

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano, DSC_4787Widok na wulkan Taal i otaczające go jezioro z pobliskiego miasta Tagaytay.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano, DSC_4614Stary, nieaktywny już krater.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano road, DSC_4618„Trekking” na wulkan Taal jest w rzeczywistości nieco dłuższym spacerem.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano road, DSC_4628Mimo, że drogę wiodącą na wulkan można bez problemu pokonać w ciągu pół godziny, większość przyjezdnych decyduje się na przejażdżkę na grzbiecie konia.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano road, DSC_4633Deszczowe chmury nad jeziorem.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano_area_DSC_4677Biznes w okolicy niewątpliwie kwitnie – na samej górze jak grzyby po deszczy wyrastają kolejne stragany z napojami lub/i pamiątkowymi koszulkami.

The Philippines_Luzon_Taal_Lake_bangka_DSC_4695Bangka, tradycyjna lokalna łódź i jednocześnie środek transportu na wulkaniczną wyspę.

The Philippines_Luzon_Taal_Volcano, DSC_4650Jeziorko raz jeszcze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

  • RSS
  • Blip
  • Facebook
  • Flickr
stat4u