triszna. pragnienie milosciTytułem wstępu

Wraz z dystrubutorem filmowym Against Gravity z okazji Dnia Kobiet mamy przyjemność Was zaprosić do warszawskiej Kinoteki na Indyjski Dzień Kobiet. Oficjalnej premierze filmu „Triszna. Pragnienie miłości” Michaela Winterbottoma z Freidą Pinto („Slumdog. Milioner z ulicy”) w roli głównej, będą towarzyszyć liczne atrakcje, które wykreują w Kinotece magiczną atmosferę Indii ( wymienię tu choćby: bony do indyjskiej restauracji, masaże ajuwerdyjskie, tatuaże z henny, malowanie bindi na czole, ale to nie wszystko, bo poza tym czeka na Was wiele, wiele innych niespodzianek). Więcej informacji na ten temat + cały program imprezy znajdziecie TUTAJ.

Ogólnie o filmie

„Triszna. Pragnienie miłości” to przesiąknięta atmosferą Indii współczesna „love story”, oparta na powieści Thomasa Hardy'ego „Tessa d'Urberville”. Jest to kolejna po „Tess” Romana Polańskiego filmowa adaptacja tej klasycznej powieści XIX-wiecznej literatury brytyjskiej. w całości sfilmowany został w naturalnej i zachwycającej scenerii hinduskiego Radżastanu (w Osian, Jaipurze i Jodpurze), a także w Mumbaju. Muzykę do filmu napisali słynni hinduscy muzycy i Dj'e, m.in. Shigeru Umebayashi – światowej sławy kompozytor, autor muzyki do takich filmów, jak „Spragnieni miłości” Wong Kar Waia, czy „ latających sztyletów” Zhanga Yimou.

Nieco fabuły

Piękna i zmysłowa Hinduska o imieniu Triszna (w tej roli Freida Pinto, znana z filmu „Slumdog. Milioner z ulicy”) mieszka wraz z rodziną w Osian – małej wsi w hinduskim Radżastanie. Pewnego dnia, podczas wieczoru tradycyjnych hinduskich tańców, poznaje Jaya Singha (w tej roli Riz Ahmed, „Droga do Guantanamo”). Przystojny i bogaty Hindus, wykształcony w Wielkiej Brytanii, spędza z przyjaciółmi ostatni dzień wakacji. Jay zakochuje się bez pamięci w czarującej Trisznie, która stopniowo poddaje się sile miłości. Pochłonięci namiętnością młodzi ludzie powoli zaczynają jednak dostrzegać jak poważnie różnią się od siebie. Ich związek ulega stopniowemu rozpadowi, zmierzając ku tragedii.

Do wygrania są dwie wejściówki na 2 podwójne wejściówki na pokaz specjalny filmu 5 marca w Warszawie w Kinie Luna o 19.00.
Aby je otrzymać, wystarczy jutro (28 lutego) na naszym fejsbukowym fanpejdżu odpowiedzieć na pytanie, które pojawi się tam dokładnie w południe (czasu polskiego)! Podpowiem tylko, że odpowiedzi będzie można szukać na stronie dystrybutora;)