Ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, a nawet, za przeproszeniem, zdziwieniu, nasz blog o średnio wdzięcznej nazwie Filipinos.pl został nominowany do nagrody 2011 w kategorii .

6. edycja konkursu traveleryZaskoczenie owo spowodowane jest przede wszystkim tym, że zaczynaliśmy pisać tego bloga z myślą o naszych znajomych w Polsce, z którymi zamierzaliśmy się w ten sposób nieco sprawniej komunikować. Chcieliśmy, aby ten blog był także miejscem, w którym będziemy mogli dzielić się naszymi odkryciami i opisywać wrażenia z eksploracji kultury i obyczajów Filipińczyków. Z wielu względów tak się jednak nie stało.

Blog zdecydowanie ewoluował w kierunku opisywania relacji z naszych weekendowych ucieczek z Manili. Skoncentrowaliśmy się na opisywaniu naszych perypetii, starając się nikogo nie obrazić przy jednoczesnym zachowaniu cenzuralnych standardów językowych.

Z drugiej strony właśnie dzięki temu blogowi poznaliśmy bardzo ciekawych ludzi, którzy na swój sposób znaleźli się w podobnej pozycji tzw. ekspaty. Możecie ich poznać czytając nasz cykl ów 'Powiedział mi ekspata'.

Mamy też nadzieję, że dzieląc się naszą wiedzą o tym kraju pomogliśmy kilku osobom uniknąć przykrych sytuacji (choć na pewno nie wszystkich).

Wszystko to złożyło się na to, że 'ktoś' (a raczej 'ktosie') zauważył (-li) nasz blog i postanowił (-li) wystawić tę nieco przypadkową formułę 'Bloga Travelerowca' na publiczny widok i poddać weryfikacji podczas głosowania SMS. Tym bardziej czujemy się wyróżnieni oraz zaszczyceni nominacją i strasznie jesteśmy ciekawi, jaki będzie wynik głosowania.

Będzie nam niezmiernie miło, jeśli zdecydujesz się, Drogi Czytelniku Filipinosa, nadwyrężyć swój domowy budżet i w spontanicznym przejawie podziwu (lub współczucia) wyślesz SMS o treści TR.WYBIERAM.F2 na numer 71001 (za 1,23 zł brutto). Głosując możesz również wziąć udział w losowaniu nagród, w tym podróży/ekspedycji/wycieczki do Wietnamu. Szczegółowe informacje na ten temat znajdziesz na stronie konkursu.

Dziękujemy za to, że nas czytacie!
Ania & Krzych