Bank Światowy udostępnił kolejną edycję raportu na temat łatwości robienia interesów poszczególnych krajach na świecie. Po raz siódmy z rzędu krajem, który prowadzi w tym rankingu jest Singapur.

Jednak nie wszystkie kraje azjatyckie mają tak dobre notowania jak Singapur, czy . Zdecydowana większość z nich nie ułatwia życia przedsiębiorcom, zwłaszcza w zakresie egzekwowania umów, czy załatwiania pozwoleń na budowę.

W raporcie jest kilka ciekawostek, np. to, że Malezja jest krajem, w którym najłatwiej na świecie przedsiębiorca otrzyma kredyt, a , i wypadają nie najgorzej w zakresie rejestracji własności.

W poniższej tabeli znajdziecie dane dotyczące wybranych krajów Azji i ich pozycje w rankingu światowym. Całość raportu w wersji .PDF dostępna jest tutaj, a na tej stronie można też poklikać sobie w tabelki i posortować wyniki według regionów.

Jako powód do dumy (Polskiej Dumy!) należy odnotować fakt, że nasz kraj w oczach Banku Światowego poczynił w ostatnim roku największe na świecie postępy w ułatwianiu prowadzenia interesów!