Do 9 września trwa jeszcze rekrutacja do People's Jury, które podczas 7. edycji Festiwalu Filmowego oceniać będzie konkursowe filmy pokazywane w sekcji Nowe Azji.

Organizatorzy Festiwalu zadbali o to, aby udział w projekcie był jednocześnie okazją do doskonalenia umiejętności dziennikarskich i filmoznawczych, zatem uczestnicy będą mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach dziennikarskich, zajęciach teoretyczno-filmowych oraz spotkaniach z twórcami.

Opiekę merytoryczną nad pracą People's Jury już po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni od kilku lat publikująca w czasopismach i portalach takich, jak , Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Portalfilmowy.pl.

Ponadto zajęcia dodatkowe poprowadzą: Michał Oleszczyk – krytyk filmowy i tłumacz, doktor filmoznawstwa UJ; Jagoda Murczyń – psycholożka, kulturoznawczyni, doktorantka filmoznawstwa UJ, tłumaczka i redaktorka; Wafa Ghermani – badaczka kina tajwańskiego, doktorantka na Uniwersytecie La Sorbonne oraz Midi Z – reżyser urodzony w Birmie.

W projekcie mogą wziąć udział wyłącznie amatorzy i półprofesjonaliści – w tym blogerzy, studenci kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych.

Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu, Fundacja Sztuki Arteria.

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl

Czasu pozostało niewiele, więc chyba już wiecie, co robić w najbliższy weekend. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.