Do 9 września trwa jeszcze rekrutacja do People's Jury, które podczas 7. edycji Festiwalu Filmowego Pięć Smaków oceniać będzie konkursowe filmy pokazywane w sekcji Nowe Azji.

Organizatorzy Festiwalu zadbali o to, aby udział w projekcie był jednocześnie okazją do doskonalenia umiejętności dziennikarskich i filmoznawczych, zatem uczestnicy będą mogli wziąć udział w praktycznych warsztatach dziennikarskich, zajęciach teoretyczno-filmowych oraz spotkaniach z twórcami.

Opiekę merytoryczną nad pracą People's Jury już po raz drugi obejmie Edyta Jarząb, filmoznawczyni od kilku lat publikująca w czasopismach i portalach takich, jak FILM, Dziennik Gazeta Prawna, Magazyn Stowarzyszenia Filmowców Polskich, Portalfilmowy.pl.

Ponadto zajęcia dodatkowe poprowadzą: Michał Oleszczyk – krytyk filmowy i tłumacz, doktor filmoznawstwa UJ; Jagoda Murczyńska – psycholożka, kulturoznawczyni, doktorantka filmoznawstwa UJ, tłumaczka i redaktorka; Wafa Ghermani – badaczka kina tajwańskiego, doktorantka na Uniwersytecie La Sorbonne oraz Midi Z – reżyser urodzony w Birmie.

W projekcie mogą wziąć udział wyłącznie amatorzy i półprofesjonaliści – w tym blogerzy, studenci kierunków filmoznawczych i kulturoznawczych.

Koszty transportu oraz zakwaterowania jurorów spoza Warszawy pokryje organizator Festiwalu, Fundacja Sztuki .

Aby zostać jurorem wystarczy napisać dwa krótkie teksty (maksymalnie 800 znaków każdy) na temat wybranych przez siebie scen z dowolnych filmów azjatyckich. Zgłoszenia, tylko w postaci wypełnionych formularzy, przyjmowane są do 9 września na adres: jury@piecsmakow.pl

Czasu pozostało niewiele, więc chyba już wiecie, co robić w najbliższy weekend. Więcej informacji znajdziecie na stronie internetowej festiwalu.