Terra już wkrótce! Tegoroczna, 14. edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA, odbędzie się 6 i 7 grudnia w warszawskim Kinie Wisła.

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, usłyszą pełne emocji opowieści fotografujących podróżników i posłuchają muzyki świata. Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, podróżnicy, fotografowie, organizatorzy wypraw trekkingowych w Himalaje.

W PROGRAMIE TEGOROCZNEJ EDYCJI:

sobota 6 grudnia 2014 – godz. 11.00 – 12.30
KASZMIR – W POSZUKIWANIU HIMALAJSKIEGO RAJU – Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie
Urzekające krajobrazy, życie codzienne i trudną historię indyjskiego Kaszmiru przedstawią  Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, którzy od wielu lat eksplorują indyjskie Himalaje. Zachwycimy się Śrinagarem – indyjską Wenecją, zajrzymy do warsztatów kaszmirskich rzemieślników oraz na plantację szafranu, powędrujemy górskimi szlakami z pasterzami i pielgrzymami.

Pokaz nr 1_Kaszmir_1

sobota 6 grudnia 2014 godz. 13.30 – 15.00
– SZALONA I PIĘKNA PRZYGODA – Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik
W trakcie podróży dookoła świata dotrzemy jachtem do Australii razem z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem. Zatrzymamy się tam na 9 miesięcy, aby podczas niespiesznej podróży samochodem zachwycać się pięknymi krajobrazami o nasyconych barwach a przede wszystkim nauczyć się żyć zgodnie z rytmem natury. I uzależnić się od Australii..

Pokaz nr 2_Australia_1

sobota 6 grudnia 2014 godz. 16.00 – 17.30
POLACY NA MADAGASKAR! – Arek Ziemba
Wybierzemy się na Madagaskar, aby poznać zwyczaje Malgaszów, a naszym przewodnikiem będzie Arek Ziemba, który nie może się zdecydować, czy zamieszkać w Szczecinie czy w Antananarivo. Wraca więc od lat na Madagaskar, gdzie lemury jedzą mu z ręki, a wyspa oraz jej mieszkańcy wciąż go zaskakują czymś nowym..

Pokaz nr 3_Madagaskar_1

sobota 6 grudnia 2014 godz. 18.30 – 20.00
IMPRESJE HIMALAJSKIE – Elwira Surdy, Alfred Sosgórnik
Odbędziemy interesującą i trochę magiczną podróż w Himalaje Indii i Nepalu, oglądając nastrojowe filmy „Trans” i „Mały Tybet” oraz słuchając opowieści Elwiry Surdy i Alfreda Sosgórnika o ich poznawaniu kultury tybetańskiej oraz duchowości hinduizmu i sikhizmu.

Pokaz nr 4_Impresje_Himalajskie_2

niedziela 7 grudnia 2014 godz. 11.00 – 12.30
– CZY ŚW. MIKOŁAJ LUBIŁ TULIPANY? – Anna i Krzysztof Kobusowie
W podróż do najpiękniejszych zakątków Turcji zabiorą nas Anna i Krzysztof Kobusowie. W Stambule powędrujemy śladami wielowiekowej historii, odwiedzimy nadmorską Licję. Zobaczymy cud przyrody: Pamukkale i cud architektury: starożytny Efez. Poszybujemy balonem nad baśniowymi dolinami Kapadocji i odwiedzimy Şanliurfę – miasto proroka Abrahama. Wyruszymy też przez zapomniane królestwo Kommageny, by dotknąć tajemnicy Nemrut Dagi.

Pokaz nr 5_Turcja_2

niedziela 7 grudnia 2014 godz. 13.30 – 15.00
CHINY Z DALA OD WIELKIEGO MIASTA – Anna Jaklewicz
Razem z Anną Jaklewicz będziemy eksplorować interesujące wioski na południu Chin.
Weźmiemy udział w weselu mniejszości narodowej Bai i muzycznym święcie gry na bambusowych fletach we wiosce Dongów, odwiedzimy „królestwo kobiet” nad jeziorem Lugu zamieszkałe przez matriarchalnych Mosuo, spędzimy noc w okrągłych domach – fortecach ludności Hakka i dowiemy się, jak wytwarza się barwnik indygo.

Pokaz nr 6_Chiny_1

niedziela 7 grudnia 2014 godz. 16.00 – 17.30
BIESZCZADY – ZAPISKI Z BUKOWEGO PAMIĘTNIKA – Grzegorz Leśniewski
Grzegorz Leśniewski – przyrodnik i fotograf, autor przepięknych diaporam, zabierze nas w jedno z najdzikszych miejsc w sercu Europy. Autor spędził ostatnich 8 lat w Bieszczadach fotografując różne aspekty bieszczadzkiej przyrody – dzikich mieszkańców karpackiej puszczy, malownicze pejzaże połonin, zaginione światy krainy dolin.

Pokaz nr 7_Bieszczady_2

niedziela 7 grudnia godz. 18.30 – 20.00
ISLANDIA – KRAJ PEŁEN NIESPODZIANEK Bożena Jarzyńska i Marcin Dobas

Wspaniałą przyrodę i księżycowe krajobrazy Islandii będziemy podziwiać dzięki Bożenie Jarzyńskiej i Marcinowi Dobasowi. Okaże się, że ten ciekawy kraj zaskoczy nas wieloma niespodziankami. Największa wyspa wulkaniczna, najmłodszy fragment Europy, najmniejsza gęstość zaludnienia to tylko niektóre z „naj”,  którymi może pochwalić się Islandia. Wszystko wydaje się tu dziwne. Narodowe przysmaki to polski wafelek i zgniły rekin, woda w kranie śmierdzi zepsutymi jajami, a budowy wstrzymuje się ze względu na obecność elfów.

Landmannalaugar Fjallabak Nature Reserve Central Iceland

plakat_TerraBilety:
Bilet na jeden pokaz – 17 zł
Przedsprzedaż biletów od 1 października do 3 grudnia przez Internet – informacje na stronie www.festiwalterra.pl
Pozostałe bilety będzie można kupić w kinie Wisła: 4 i 5 grudnia w godz. 12.00-20.00
oraz w dniach festiwalu w dniach festiwalu 6 i 7 grudnia w godz. 10.00 – 20.00.

Patronem Festiwalu jest Muzeum Azji i Pacyfiku.

Więcej informacji wraz z pełnym programem Festiwalu na: www. festiwalterra.pl

I na koniec mamy dla Was rewelacyjną wiadomość: na naszej stronie na Facebook'u codziennie do wygrania wejściówki na azjatyckie pokazy Terry! Zaglądajcie!