Terra 12 Festiwal Slajdów Podróżniczych…i nie tylko! , indyjskie , i wiele innych miejsc będziecie mogli odwiedzić nie ruszając się z Polski. I to wszystko w ciągu dwóch dni, bowiem 1 i 2 grudnia trwać będzie 12 edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych .

W sobotę, 1 grudnia 2012, o godzinie 16.00 Agnieszka Doberschuetz opowie o ciekawostkach, paradoksach, zaskakujących faktach i mitach dotyczących Filipin. Agnieszka mieszkała na Filipinach trzy lata, podczas których pracowała i zwiedzała kolejne atrakcje turystyczne, począwszy od więzienia w Cebu, a na fabryce broni skończywszy. Wszystko, co ją otaczało dokładnie obserwowała oraz fotografowała i chętnie się tym z Wami podzieli.

Nieco wcześniej tego samego dnia, bo o godzinie 13.30, Zbyszek Pawlak pokaże multimedialny zapis swojej podróży po Azji Środkowej. Autor poprowadzi Was Jedwabnym Szlakiem, z przystankami w Kazachstanie, Kirgistanie i Afganistanie.

“W dwa lata dookoła świata” to relacja Karoliny Sypniewskiej, która z Bydgoszczy przez Słowację, Rumunię, Bułgarię i Turcję wraz z koleżanką dotarła do Iranu, aby dalej przez Pakistan, Indie, Nepal, , Andamany, Sri Lankę, Tajlandię, Malezję i Indonezję postawić stopę po drugiej stronie globu, w Australii. Pokaz ten odbędzie się 1 grudnia 2012 o godz. 11.00.

Himalaje zobaczycie również w niedzielę 2 grudnia, kiedy to Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie pokażą Wam Zanskar wraz z całym dobrodziejstwem inwentarza – górskimi panoramami od pustynnych gór przez ukwiecone doliny aż do ośnieżonych szczytów. Pomagali przy żniwach i sianokosach, nocowali w klasztorach, gościli u króla i na zanskarskim weselu. Musicie to zobaczyć 2 grudnia o godzinie 13.30.

Nieco później tego samego dnia Anna i Marcin Szymczakowie zabiorą Was do miejsc magicznych, jak pogranicze Armenii i Górskiego Karabachu, wysokogórskiej Swanetii czy malowniczej Tuszetii w Gruzji. Jeśli chcecie wraz z nimi ponownie przeżyć wędrówkę po zielonych dolinach i śnieżnych graniach Kaukazu, przyjdźcie na pokaz slajdów o godzinie 16.00.

Wszystkie pokazy odbędą się w kinie Wisła w Warszawie.

UWAGA! Na koniec mamy dla naszych czytelników niespodziankę. W czwartek (22.11) i piątek (23.11) o godzinie 10.00 (polskiego czasu) Agnieszka Doberschuetz za pośrednictwem naszej strony na Facebooku zada dwa pytania (po jednym każdego dnia). Osoba, która jako pierwsza udzieli prawidłowej odpowiedzi na pytanie dnia otrzyma podwójną wejściówkę na pokaz Agnieszki “Filipiny – inny świat”.

Zapraszamy do zabawy!