Każdy z Was, kto choćby w najmniejszym stopniu interesuje się podróżami, powinien już dziś zarezerwować sobie weekend 7 i 8 grudnia 2013 roku, bowiem właśnie wówczas odbędzie się kolejna edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych , na którą mamy przyjemność Was zaprosić wraz z Organizatorami, czyli Katarzyną i Andrzejem Mazurkiewiczami.

Zatem podsumowując:

CO:
13. edycja Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA,
a w ramach niej: zdjęcia wyświetlane na wielkim ekranie, pełne emocji opowieści fotografujących podróżników, muzyka świata!

GDZIE:
warszawskie Kino Wisła

KIEDY:
weekend 7 i 8 grudnia 2013 roku

AŻ TRZY POKAZY AZJATYCKIE:

1. „ZA WIELKIM MUREM, CZYLI OD PODSZEWKI”, czyli różnorodność kraju, zejście z utartych szlaków, odwiedziny w prywatnych domach i zaskakujące dla nas zwyczaje (Marek Pindral)
2. „AFGANISTAN – LIFE IS GOOD”, czyli codzienne życie mieszkańców opowiedziane z kobiecej perspektywy (Marzena Hmielewicz i Ludwika Włodek)
3. „SYBERIA – OPOWIEŚCI Z TUNDRY”, czyli syberyjska tundra i życie mieszkających tam Nieńców (Magdalena Skopek)

A POZA TYM RÓWNIE INTERESUJĄCE:

1. Tanzania – „Od śniegów Kilimandżaro do plaż Zanzibaru”, czyli wyrastające znad sawanny wulkany: Meru i Kilimandżaro, afrykańskie parki narodowe i Zanzibar – wielokulturowa wyspa z rajskimi plażami (Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)
2. „MEKSYK – O DUCHACH JASKIŃ I CZARNYM ZŁOCIE”, czyli niezwykłe jaskinie w dżungli i życie w górskiej wiosce (Kasia Biernacka)
3. „NOWA ZELANDIA – MIĘDZY KIWI A OPOSAMI”, czyli malownicze klifowe wybrzeża, lodowce, turkusowe górskie jeziora oraz delfiny, kolonie pingwinów, uchatki oglądane z kajaków i niezwykła papuga Kea (Bożena Jarzyń i Marcin Dobas)
4. „RYTMY NATURY W DOLINIE BARYCZY”, czyli piękny film „Rytmy Natury” (Artur Homan)
5. „SYBERIA – OPOWIEŚCI Z TUNDRY”, czyli syberyjska tundra i życie mieszkających tam Nieńców (Magdalena Skopek)
6. Kanada i USA – „SMOKIEM W POPRZEK AMERYKI”, czyli parki narodowe, wspaniałe przestrzenie, nieokiełznana przyroda i pionowe ściany wspinaczkowe Ameryki Północnej oraz przyjaźni ludzi (Marzena Hmielewicz i Marcin Jamkowski oraz Kajetan Jamkowski)

BILETY
Bilet na jeden pokaz – 17 zł
Karnet na jeden dzień – 50 zł

Przedsprzedaż biletów i karnetów od 1 października do 4 grudnia przez – informacje na stronie www.festiwalterra.pl

Szczegółowy plan 13. edycji Festiwalu Slajdów Podróżniczych TERRA wraz z godzinami rozpoczęcia poszczególnych pokazów znajdziecie na stronie internetowej oraz fanpejdżu na Facebook'u.

Tymczasem wraz z Organizatorami zapraszamy do małej zabawy.

Możecie wygrać po JEDNEJ PODWÓJNEJ WEJŚCIÓWCE na każdy z AZJATYCKICH POKAZÓW (Chiny, Afganistan bądź Syberię).
Aby ją otrzymać, wystarczy w komentarzu pod wpisem NA BLOGU napisać, który z pokazów chcecie zobaczyć i uzasadnić, dlaczego wejściówka powinna trafić właśnie do WASZYCH rąk. Proste?

Na odpowiedzi czekamy do 3 listopada 2013 r. włącznie. Następnie jury, czyli ja + Krzysiek wybierzemy Wasze najbardziej przykonywujące uzasadnienia, a wyniki przeczytacie na blogu 4 listopada.
Zatem do dzieła!