Karen Mok - Somewhere I BelongOj dawno nie było o muzyce… Tym razem to Ania wynalazła ten album, ale oboje się nim zachwycamy. Mowa o pop-jazzowej płycie “Somewhere I Belong”.

Karen Mok jest (ponoć) w Hong Kongu postacią znaną: jako aktorka wystąpiła w ponad 40 filmach, m.in. u Wong Kar-Waia oraz u boku Stephena Chow. Jako piosenkarka i kompozytorka zaistniała na 17 płytach. Zgarnęła szereg nagród zarówno muzycznych, jak i filmowych. Pomimo tego poza chińskojęzycznymi krajami słyszało o niej niewiele osób.

Być może teraz ulegnie to zmianie, gdyż pani Mok nagrała swoją pierwszą anglojęzyczną płytę, którą ma szansę zaistnieć poza kontynentem azjatyckim. Na “Somewhere I Belong” znajdziecie szereg standardów, jeśli nie przebojów, podanych w lekkiej zalewie jazzowej. Głos Karen Mok jest bardzo, bardzo przyjemny i dojrzały. Produkcja broni się także od strony muzycznej. Mnie najbardziej urzekł chyba harrisonowski “While My Guitar Gently Weeps”, gdzie słychać chiński odpowiednik cytry, czyli guzheng.

Posłuchajcie zresztą sami…

Karen Mok - While My Guitar Gently Weeps

Karen Mok - Somewhere I Belong
Date Published: 02/05/2013
8 / 10 stars