Zazwyczaj staram się nie zanudzać was nowinkami z azjatyckiego rynku internetowego, ale ten projekt może zaciekawić także osoby przebywające w krajach Azji w celach turystycznych. Oto bowiem na stronie PlateCulture.com można sobie zarezerwować/zakupić domowy posiłek w autentycznym azjatyckim domu.

Odwiedzając stronę wystarczy, że określimy gdzie i kiedy będziemy, klikniemy przycisk “Go!” i otrzymamy listę dostępnych zaproszeń na domowy posiłek. Pomysł nie jest może unikalny (w Europie w modelu tym działa choćby Cookening.com), ale malezyjski PlateCulture.com jest chyba pierwszym tego typu przedsięwzięciem .

Autorkami tego projektu są panie Reda Štarė i Audra Pakalnyte (pochodzące z Litwy), a całość jest rozwinięciem koncepcji sharing economy, której owocami są serwisy takie jak Airbnb, czy Carpooling.com. Myślę, że pomysł zapraszania gości na domowe posiłki nie podbije serc wszystkich Azjatów, ale dla turystów odwiedzających Malezję i inne kraje regionu jest to unikalna okazja na doświadczenie czegoś “mniej turystycznego”.

My jeszcze z tego serwisu nie korzystaliśmy (póki co nie ma ofert z Filipin), ale podczas następnej wizyty w Malezji postaramy się przetestować ofertę PlateCulture.com.