Trochę wstyd się przyznać, ale to chyba pierwszy produkcji indonezyjskiej, jaki widzieliśmy. Zazwyczaj zachwycamy się kinem irańskim, japońskim, wietnamskim, nie wspominając już o kinematografii indyjskiej, jednak nieczęsto słyszymy o filmach z Indonezji. A szkoda.

Film Garetha Evansa to historia nalotu oddziału specjalnego na siedzibę wpływowego i bezwzględnego gangstera, który wraz ze swoją armią najemników rezyduje w betonowym bloku mieszkalnym gdzieś w dżakarckich slumsach. Blok okazuje się niełatwy do zdobycia i członkowie jednostki specjalnej z myśliwych stają się zwierzyną w pułapce.

Nie ma sensu wchodzić bardziej szczegółowo w historię opowiedzianą w filmie. W dużym skrócie przepis na indonezyjskie arcydzieło kina akcji wygląda tak: bierzemy Reservoir Dogs, mieszamy z dużą ilością wschodnich sztuk walki i przyprawiamy ńskimi torturami a'la Oldboy. Wszystko to fantastycznie sfilmowane i zmontowane, z dbałością o każdy kadr. Na IMDB film ma ocenę 8.0 przy 20 tys. głosów i jest ona w pełni zasłużona. Polecamy!

The Raid: Redemption Trailer Official 2012 [HD] - Iko Uwais, Doni Alamsyah