2500 km pieszo przez Iran, w 888 dni dookoła świata, małym Fiatem przez Afrykę, K2 – druga góra Ziemi, surowa zima w syberyjskim Jakucku, rowerowa wyprawa z Alaski na południe i przez bezdroża Australii – oto tematy, które już wkrótce będziecie mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie kinowym.

Na zakończenie sezonu (kolejne czwartki od 5 lutego 2015 r. do 26 marca 2015 r.) zobaczycie starannie wyselekcjonowane pokazy. Każdy z nich opowiada o wyjątkowej wyprawie, o zmaganiach z siłami natury i własnymi słabościami, a przede wszystkim o pasji podróżowania.

Góry lodu i ognia – 2500 km pieszo przez pustkowia Iranu, fot. Łokasz Supergan5 lutego (czwartek), godz. 19.00  Góry lodu i ognia – 2500 km pieszo przez pustkowia Iranu – Łukasz Supergan wędrując samotnie, z niewielkim plecakiem ruszył przez góry Zagros w Iranie, chcąc odszukać i poznać ostatnich irańskich koczowników. Droga prowadziła przez pustynie i półpustynie, w upale i mrozie, w palącym słońcu i w śnieżycy. Po 76 dniach wędrówki dotarł na wybrzeże Oceanu Indyjskiego.

K 2 – Góra Marzeń, fot. Darek Załuski12 lutego (czwartek), godz. 19.00  K2 – Góra Marzeń – K2 to szczyt, który jest dla wielu uosobieniem piękna i niedostępności. Dariusz Załuski – himalaista, scenarzysta i reżyser wielu filmów o tematyce górskiej po trzech nieudanych próbach stanął na wierzchołku tej niezwykłej Góry.

Jakuck – syberyjska stolica zimna, fot. Michał Książek26 lutego (czwartek), godz. 19.00 Jakuck – syberyjska stolica zimna – Michał Książek, autor książki “Jakuck”, spędził w najzimniejszym mieście na kuli ziemskiej wiele miesięcy. Miasto leży na wiecznym lodzie, średnia temperatura stycznia wynosi minus 38 stopni Celsjusza, a średnia miesięczna w ciągu roku minus 8 stopni. Mimo to życie toczy się w Jakucku jak w każdym innym mieście na Ziemi.

Po drodze  – jak „Mały Fiat” podbił Afrykę, fot. Arkady Fiedler5 marca (czwartek), godz. 19.00 Po drodze – jak „Mały Fiat” podbił Afrykę – Przez 3,5 miesiąca Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, jechał Fiatem 126p przez Afrykę. Pokonał 16200 km, odwiedził 11 krajów, walczył z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską „tarką” w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznał niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

Rowerem z Alaski na południe, fot. Piotr Strzeżysz12 marca (czwartek), godz. 19.00 Rowerem z Alaski na południe – Trasę z Alaski do Patagonii Piotr Strzeżysz próbował przejechać trzy razy. Omijając miasta, poszukując miejsc, gdzie jest pusto i przestrzennie, przeżył wiele niezapomnianych przygód. Czy udało mu się dotrzeć na samo Południe? Dowiemy się na pokazie.

Byle dalej czyli w 888 dni dookoła świata, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowrński19 marca (czwartek), godz. 19.00 Byle dalej czyli w 888 dni dookoła świata – Marta Owczarek i Bartek Skowroński ponad dwa lata podróżowali dookoła świata. Pieszo przez mongolskie stepy, rowerami elektrycznymi przez południowe Chiny, skuterami przez Indochiny, statkiem po wyspach Pacyfiku, samochodem na „skróty” przez australijski Outback, rowerami w strugach deszczu i potu przez góry Nowej Zelandii, motocyklami przez Amerykę Południową.

Walkabout. Rowerem przez Canning Stock Route – Australia, fot. Mateusz Waligóra26 marca (czwartek), godz. 19.00 Walkabout. Rowerem przez Canning Stock Route – Australia – Mateusz Waligóra odbył samotny rowerowy trawers jednego z najtrudniejszych szlaków wytyczonych na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej. Podczas przejazdu wykorzystał całą wiedzę o przetrwaniu, geografii, ale przede wszystkim swoim ciele i psychice.

Kiedy: czwartki o godz. 19.00
Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy
Współorganizatorzy: Kino Luna, Muzeum Azji i Pacyfiku
Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, .pl, Etnosystem.pl, Pojechana.pl
Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus, Wyszukiwarka Wypraw Zorientowani.pl
Pełny program i bilety (15 PLN): www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na profilu Slajdów Podróżniczych na FB.

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

Zaglądajcie też na naszego fanpejdża – będziecie mogli zdobyć wejściówki na każdy z pokazów azjatyckich!