2500 km pieszo przez Iran, w 888 dni dookoła świata, małym Fiatem przez Afrykę, K2 – druga góra Ziemi, surowa zima w syberyjskim Jakucku, rowerowa wyprawa z Alaski na południe i przez Australii – oto tematy, które już wkrótce będziecie mieli okazję zobaczyć na dużym ekranie kinowym.

Na zakończenie sezonu (kolejne czwartki od 5 lutego 2015 r. do 26 marca 2015 r.) zobaczycie starannie wyselekcjonowane pokazy. Każdy z nich opowiada o wyjątkowej wyprawie, o zmaganiach z siłami natury i własnymi słabościami, a przede wszystkim o pasji podróżowania.

Góry lodu i ognia – 2500 km pieszo przez pustkowia Iranu, fot. Łokasz Supergan5 lutego (czwartek), godz. 19.00  lodu i ognia – 2500 km pieszo przez pustkowia Iranu – Łukasz Supergan wędrując samotnie, z niewielkim plecakiem ruszył przez góry Zagros w Iranie, chcąc odszukać i poznać ostatnich irańskich koczowników. Droga prowadziła przez pustynie i półpustynie, w upale i mrozie, w palącym słońcu i w śnieżycy. Po 76 dniach wędrówki dotarł na wybrzeże Oceanu Indyjskiego.

K 2 – Góra Marzeń, fot. Darek Załuski12 lutego (czwartek), godz. 19.00  K2 – Góra Marzeń – K2 to szczyt, który jest dla wielu uosobieniem piękna i niedostępności. Dariusz Załuski – himalaista, scenarzysta i reżyser wielu ów o tematyce górskiej po trzech nieudanych próbach stanął na wierzchołku tej niezwykłej Góry.

Jakuck – syberyjska stolica zimna, fot. Michał Książek26 lutego (czwartek), godz. 19.00 Jakuck – syberyjska stolica zimna – Michał Książek, autor “Jakuck”, spędził w najzimniejszym mieście na kuli ziemskiej wiele miesięcy. Miasto leży na wiecznym lodzie, średnia temperatura stycznia wynosi minus 38 stopni Celsjusza, a średnia miesięczna w ciągu roku minus 8 stopni. Mimo to życie toczy się w Jakucku jak w każdym innym mieście na Ziemi.

Po drodze  – jak „Mały Fiat” podbił Afrykę, fot. Arkady Fiedler5 marca (czwartek), godz. 19.00 Po drodze – jak „Mały Fiat” podbił Afrykę – Przez 3,5 miesiąca Arkady Paweł Fiedler, wnuk pisarza i podróżnika Arkadego Fiedlera, jechał Fiatem 126p przez Afrykę. Pokonał 16200 km, odwiedził 11 krajów, walczył z upałem w Sudanie, błotem w Ugandzie, kurzem i afrykańską „tarką” w Tanzanii, ale ponad wszystko po drodze poznał niezwykłą przyrodę i fascynujących ludzi.

Rowerem z Alaski na południe, fot. Piotr Strzeżysz12 marca (czwartek), godz. 19.00 Rowerem z Alaski na południe – Trasę z Alaski do Patagonii Piotr Strzeżysz próbował przejechać trzy razy. Omijając miasta, poszukując miejsc, gdzie jest pusto i przestrzennie, przeżył wiele niezapomnianych przygód. Czy udało mu się dotrzeć na samo Południe? Dowiemy się na pokazie.

Byle dalej czyli w 888 dni dookoła świata, fot. Marta Owczarek, Bartek Skowrński19 marca (czwartek), godz. 19.00 Byle dalej czyli w 888 dni dookoła świata – Marta Owczarek i Bartek Skowroński ponad dwa lata podróżowali dookoła świata. Pieszo przez mongolskie stepy, rowerami elektrycznymi przez południowe , skuterami przez Indochiny, statkiem po wyspach Pacyfiku, samochodem na „skróty” przez australijski Outback, rowerami w strugach deszczu i potu przez góry Nowej Zelandii, motocyklami przez Amerykę Południową.

Walkabout. Rowerem przez Canning Stock Route – Australia, fot. Mateusz Waligóra26 marca (czwartek), godz. 19.00 Walkabout. Rowerem przez Canning Stock Route – Australia – Mateusz Waligóra odbył samotny rowerowy trawers jednego z najtrudniejszych szlaków wytyczonych na Ziemi – Canning Stock Route w Australii Zachodniej. Podczas przejazdu wykorzystał całą wiedzę o przetrwaniu, geografii, ale przede wszystkim swoim ciele i psychice.

Kiedy: czwartki o godz. 19.00
Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy
Współorganizatorzy: Kino Luna, Muzeum Azji i Pacyfiku
Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, wAzji.pl, Etnosystem.pl, Pojechana.pl
Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus, Wyszukiwarka Wypraw Zorientowani.pl
Pełny program i bilety (15 PLN): www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na profilu Slajdów Podróżniczych na FB.

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

Zaglądajcie też na naszego fanpejdża – będziecie mogli zdobyć wejściówki na każdy z pokazów azjatyckich!