Kwietniowe w całości poświęcone będą produkcjom japońskiego studia Sushi Typhoon. Naczelnym wodzem („head chef”) tego przedsięwzięcia jest reżyser Takashi Miike, który wraz producentem Yoshinori Chiba i kilkoma innymi reżyserami tworzy niskobudżetowe horrory i filmy science fiction kierowane na rynek międzynarodowy. Tym samym możecie być pewni, że w w warszawskim kinie Muranów zaatakują potwory z kosmosu, a z ekranu łyną hektolitry sztucznej krwi przelanej w porachunkach yakuzy i grach okrutnych psychopatów.

Oto harmonogram imprezy:

16 kwietnia, czwartek, 20:30 „Alien vs Ninja”, reż. Seiji Chiba, 2010, 81′ – Średniowieczną Japonię atakują spragnieni ludzkiej krwi Obcy. Najeźdźcom czoła stawia odziany w lateks oddział wojowników ninja.

24 kwietnia, piątek, 20:30 „Yakuza Weapon”, reż. Tak Sakaguchi/Yudai Yamaguchi, Japonia 2011, 106′ – Były yakuza, Shozo Iwaki, wraca w rodzinne strony na pogrzeb ojca – przywódcy lokalnego gangu, podstępnie zamordowanego przez wspólnika. Rozpoczyna krwawą zemstę, w trakcie której dosłownie przekształca się w maszynę do zabijania.

24 kwietnia, piątek, 22:30 „Cold Fish”, reż. Sion Sono, Japonia 2010, 144′ – Córka skromnego sprzedawcy rybek akwariowych zostaje przyłapana na kradzieży. Z opresji ratuje ją pan Murata – właściciel wielkiego sklepu akwarystycznego, który wplątuje córkę i ojca w sadystyczną grę.

22 i 23 kwietnia na naszej stronie FB zorganizujemy kolejny filmowy, w którym nagrodami będą podwójne zaproszenia na pokazy ów “Yakuza Weapon” oraz “Cold Fish”.

Bilety na Przedsmaki są dostępne w kasie Kina Muranów oraz online na www.piecsmakow.pl