W tym roku Festiwalowi Filmowemu towarzyszyć będzie Radio Azja – unikalna seria trzech wydarzeń muzycznych. W okresie od października do grudnia w TR Warszawa wystąpią znakomici artyści współczesnej sceny azjatyckiej: Be-Being z Korei Południowej (20.10), Sakamoto Hiromichi z Japonii (27.11) oraz Dawanggang z Chin (08.12).

Już 20 października o godzinie 20.00 będziecie mogli usłyszeć koncert Be-Being, projektu stworzonego przez basistę UhUhBoo – Jang Young-gyu.

Li & Sa to inspirowane buddyjską filozofią widowisko, łączące koreańską muzykę tradycyjną, buddyjski i mantry oraz sztukę współczesną. Muzyka grana na żywo przeplata się z elektroniką, a dźwiękom towarzyszą wszechobecne, absorbujące wizualizacje. Projekt został stworzony przez kolektyw Be-Being, w skład którego wchodzą najznamienitsi koreańscy muzycy wykonujący muzykę współczesną i tradycyjną. Na scenie towarzyszą im buddyjscy mnisi.

Natomiast film „Słodko, gorzko, Seul” (Korea Płd, 2014), wyreżyserowany przez słynny duet PARking CHANce, to wyjątkowy obraz ukazujący wiele twarzy Seulu. Zrealizowany on został przy pomocy internautów oraz zilustrowany muzyką Be-Being. Pokaz filmu, z udziałem artystów, odbędzie się 19 października.

Szczegółowe informacje o tych oraz o kolejnych wydarzeniach znajdziecie na stronie internetowej Radio Azja oraz na fan-page’u.

Zapraszamy!