W tym roku Festiwalowi Filmowemu towarzyszyć będzie Radio Azja – unikalna seria trzech wydarzeń muzycznych. W okresie od października do grudnia w TR Warszawa wystąpią znakomici artyści współczesnej sceny azjatyckiej: Be-Being z Korei Południowej (20.10), Sakamoto Hiromichi z Japonii (27.11) oraz Dawanggang z Chin (08.12).

Już 20 października o godzinie 20.00 będziecie mogli usłyszeć koncert Be-Being, projektu stworzonego przez basistę UhUhBoo – Jang Young-gyu.

Li & Sa to inspirowane buddyjską filozofią widowisko, łączące koreańską muzykę tradycyjną, taniec i mantry oraz sztukę współczesną. grana na żywo przeplata się z elektroniką, a dźwiękom towarzyszą wszechobecne, absorbujące wizualizacje. Projekt został stworzony przez kolektyw Be-Being, w skład którego wchodzą najznamienitsi koreańscy muzycy wykonujący muzykę współczesną i tradycyjną. Na scenie towarzyszą im buddyjscy mnisi.

Natomiast film „Słodko, gorzko, Seul” ( Płd, 2014), wyreżyserowany przez słynny duet PARking CHANce, to wyjątkowy obraz ukazujący wiele twarzy Seulu. Zrealizowany on został przy pomocy internautów oraz zilustrowany muzyką Be-Being. Pokaz filmu, z udziałem artystów, odbędzie się 19 października.

Szczegółowe informacje o tych oraz o kolejnych wydarzeniach znajdziecie na stronie internetowej Radio Azja oraz na fan-page’u.

Zapraszamy!