Tymczasem w Indonezji: Miłość nie wybiera

/, Inne, Sulawesi/Tymczasem w Indonezji: Miłość nie wybiera

Tymczasem w Indonezji: Miłość nie wybiera

Wszystko zaczęło się od jednej małej pomyłki telefonicznej. Pewnego dnia, mniej więcej rok temu, do 28-letniego Sofiana Loho Dandela zadzwonił telefon. Numer nie był mu znany, ale odebrał, aby po raz pierwszy usłyszeć głos Marthy Potu.

– “Zaczęliśmy rozmawiać coraz częściej, aż w końcu się zakochałem” – opowiada Sofian.

Sofian nigdy wcześniej nie chodził na randki, ale tajemniczy głos był tak intrygujący, że zapragnął Marthę poznać osobiście. Dwa tygodnie później pojechał do domu swojej wybranki. 28-latek nie zapytał jej wcześniej, w jakim jest wielu, więc można sobie tylko wyobrazić, jak bardzo był zaskoczony, kiedy okazało się, że dziewczyna, a której się zakochał ma … 82 lata.

Ale Sofian nie uciekł. Długo rozmawiali. Martha opowiedziała mu o swoim samotnym życiu. O tym, jak od dziesięciu lat jest wdową. O tym, jak dzieci mieszkają daleko – w Niemczech i w Arabii Saudyjskiej.

– “Nie zdawałem sobie sprawy, w jakim wieku jest Martha, ale my naprawdę się w sobie zakochaliśmy, więc zdecydowaliśmy się kontynuować tę znajomość” – tłumaczy Sofian w wywiadzie dla Tribun, jednej z indonezyjskich gazet.

To nie koniec tej historii. Ostatecznie Sofian oświadczył się staruszce, a Martha oświadczyny przyjęła. Rodzina chłopaka była początkowo przekonana, że Sofian zamierza ożenić się z którąś z wnuczek Marthy, więc kiedy dowiedzieli się, komu w rzeczywistości się oświadczył, byli zszokowani.

– “Nie u boku 82-letniej staruszki widzieliśmy przyszłość syna. Byliśmy oczywiście zaskoczeni, ale co mieliśmy zrobić? Zobaczyliśmy, jak bardzo się kochają, więc zaakceptowaliśmy jego wybór. Naszych życiowych partnerów wybiera Bóg” – mówi Magdalena, 60-letnia matka Sofiana.

W jednym z wywiadów udzielonych indonezyjskim mediom Martha mówi: “Modliłam się, aby Bóg dał mi towarzysza, który zaopiekuje się mną na starość. Nigdy nie spodziewałabym się, że ześle mi Sofiana”

Ślub Marthy i Sofiana odbył się tydzień temu, a po tym, jak goście opublikowali zdjęcia młodej pary, historia obiegła Indonezję.Zdjęcia: Fery Ngak Bakalan Mendua, Facebook

Źródło: www.coconuts.co

By |2017-03-02T06:33:44+00:00Luty 27th, 2017|Indonezja, Inne, Sulawesi|0 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.