Wszystko zaczęło się od jednej małej pomyłki telefonicznej. Pewnego dnia, mniej więcej rok temu, do 28-letniego Sofiana Loho Dandela zadzwonił telefon. Numer nie był mu znany, ale odebrał, aby po raz pierwszy usłyszeć głos Marthy Potu.

– “Zaczęliśmy rozmawiać coraz częściej, aż w końcu się zakochałem” – opowiada Sofian.

Sofian nigdy wcześniej nie chodził na randki, ale tajemniczy głos był tak intrygujący, że zapragnął Marthę poznać osobiście. Dwa tygodnie później pojechał do domu swojej wybranki. 28-latek nie zapytał jej wcześniej, w jakim jest wielu, więc można sobie tylko wyobrazić, jak bardzo był zaskoczony, kiedy okazało się, że dziewczyna, a której się zakochał ma … 82 lata.

Ale Sofian nie uciekł. Długo rozmawiali. Martha opowiedziała mu o swoim samotnym życiu. O tym, jak od dziesięciu lat jest wdową. O tym, jak mieszkają daleko – w Niemczech i w Arabii Saudyjskiej.

– “Nie zdawałem sobie sprawy, w jakim wieku jest Martha, ale my naprawdę się w sobie zakochaliśmy, więc zdecydowaliśmy się kontynuować tę znajomość” – tłumaczy Sofian w wywiadzie dla Tribun, jednej z indonezyjskich gazet.

To nie koniec tej historii. Ostatecznie Sofian oświadczył się staruszce, a Martha oświadczyny przyjęła. Rodzina chłopaka była początkowo przekonana, że Sofian zamierza ożenić się z którąś z wnuczek Marthy, więc kiedy dowiedzieli się, komu w rzeczywistości się oświadczył, byli zszokowani.

– “Nie u boku 82-letniej staruszki widzieliśmy przyszłość syna. Byliśmy oczywiście zaskoczeni, ale co mieliśmy zrobić? Zobaczyliśmy, jak bardzo się kochają, więc zaakceptowaliśmy jego wybór. Naszych życiowych partnerów wybiera Bóg” – mówi Magdalena, 60-letnia Sofiana.

W jednym z ów udzielonych indonezyjskim mediom Martha mówi: “Modliłam się, aby Bóg dał mi towarzysza, który zaopiekuje się mną na starość. Nigdy nie spodziewałabym się, że ześle mi Sofiana”

Ślub Marthy i Sofiana odbył się tydzień temu, a po tym, jak goście opublikowali młodej pary, historia obiegła Indonezję.Zdjęcia: Fery Ngak Bakalan Mendua, Facebook

Źródło: www.coconuts.co