Już dziś warto zarezerwować grudniowy weekend na kolejną siedemnastą edycję Festiwalu Slajdów Podróżniczych , która odbędzie się 2 i 3 grudnia w warszawskim Kinie Wisła.

Przez dwa dni Festiwalu miłośnicy podróży zobaczą wyświetlanie na wielkim ekranie i usłyszą pełne emocji relacje i historie podróżników, reporterów i fotografów.

W programie: odkrywanie południa Indii, reporterski rok w Ameryce Łacińskiej, po mało znanej Afryce Środkowej, rowerowa ekspedycja przez zimową Grenlandię, piesze przejście przez Izrael, zjawiskowe zdjęcia z gór Polski, pełna emocji opowieść o Gambii, rowerowe wyprawy przez afgański i tadżycki  Pamir.

Gośćmi Festiwalu będą Maja Hawranek i Szymon Opryszek – reporterzy i specjaliści od Ameryki Łacińskiej,  Mariusz Jachimczuk – fotograf zafascynowany ludźmi i przyrodą,  Jakub Rybicki – fotograf i zimowy jeździec rowerowy, Łukasz Supergan specjalizujący się w długodystansowych pieszych wędrówkach, Dominik Skurzak – fotoreporter i znawca Afryki, Karol Nienartowicz – uznany fotograf górski oraz Alicja Rapsiewicz i Andrzej Budnik – autorzy świetnego bloga podróżniczego Los Wiaheros.

Organizatorami wydarzenia są Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, organizatorzy i przewodnicy wypraw trekkingowych w Himalaje, prekursorzy profesjonalnych slajdów podróżniczych w Polsce.

, odbywający się od 2001 roku w pierwszy weekend grudnia w Warszawie, to przegląd staranie wybranych, profesjonalnych pokazów slajdów  z różnych zakątków świata.

Kluczem doboru pokazów nie są ekstremalne wyczyny podróżnicze – chyba, że są dobrze sfotografowane i opowiedziane – ale bardzo dobre prezentacje fotograficzne, z ciekawym komentarzem, przemyślaną kompozycją pokazu, ilustrowane muzyką, pokazujące pasje autorów i  towarzyszące im emocje. Szczególnie dzisiaj, gdy często media straszą nas tym jak niebezpieczni są z innych kręgów kulturowych tak ważne są doświadczenia autorów z ich osobistych spotkań podczas podróży.

 

Organizatorzy tak dobierają prezentacje by widzów zaciekawiły, zachwyciły, skłoniły  do refleksji  a nawet zainspirowały do własnych podróży. Festiwal TERRA  ma  za zadanie przekonać widzów o wyższości pokazów slajdów i kontaktu z żywym słowem nad innymi środkami przekazu. Festiwal co roku  gromadzi liczną i wierną publiczność.

Bilet na jeden pokaz – 18 zł

Przedsprzedaż przez na www.festiwalTerra.pl od 23 października

oraz osobiście  w kinie Wisła od 30 listopada

więcej informacji o festiwalu: www.festiwalTerra.pl

https://www.facebook.com/FestiwalTERRA

PROGRAM  FESTIWALU TERRA

sobota 2  grudnia 2017

godz. 11.00  – 12.30

– INTRYGUJĄCE POŁUDNIE

(Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie)

 

godz. 13.30  – 15.00

AMERYKA ŁACIŃSKA – REPORTERSKI ROK W PODRÓŻY

(Maja Hawranek i Szymon Opryszek)

 

godz. 16.00  – 17.30

AFRYKA ŚRODKOWA – PIGMEJE, GORYLE I NAJLEPSZA CZEKOLADA

(Mariusz Jachimczuk)

 

godz. 18.30   – 20.00

GRENLANDIA – LODOWI JEŹDŹCY

(Jakub Rybicki)

 

niedziela 3 grudnia 2017

godz. 11.00  – 12.30

MILION KROKÓW PRZEZ IZRAEL

(Łukasz Supergan)

 

godz. 13.30  – 15.00

GAMBIA – UŚMIECHNIĘTA DUSZA AFRYKI

(Dominik Skurzak)

 

godz. 16.00  – 17.30

NAJPIĘKNIEJSZE MIEJSCA POLSKICH GÓR
(Karol Nienartowicz)


godz. 18.30   – 20.00
DWIE TWARZE PAMIRU – ROWEREM PRZEZ TADŻYKISTAN I AFGANISTAN
(Alicja Rapsiewicz, Andrzej Budnik)

 

ZAPRASZAMY!