Nie jest za różowo…* – mruknęłam malując kolejną okiennicę zainstalowaną uprzednio w mieszkaniu w celu odgrodzenia się od filipińskich sąsiadów bez skrępowania zaglądających w nasze okna.

Być może wtedy pojawił się ten pomysł. Albo i nie.

Mało sympatyczna lokalizacja. Czasem strach wyjść na ulicę.* – stwierdził Krzych zastanawiając się nad tym, czy iść wieczorem do sklepu czy może to sobie odpuścić.

Dlaczego my tu nie mieszkamy?* – westchnęłam na widok , gdzie zwykle zatrzymują się w Manili.

Nic to. Taksówka nie przyjechała, wychodzi na to, że do biura muszę iść piechotą.*– mruczał z niezadowoleniem Krzych pewnego lipcowego poranka.

Gdzie ja teraz będę jeździć na rowerze?* – marudziłam na widok sąsiadującej z naszym osiedlem uliczki.

Włączamy GPS, w przeciwnym wypadku nie trafimy do mieszkania.* – zadecydował Krzych widząc, że taksówkarz nie ma zielonego pojęcia, dokąd jechać.

Sami… Znowu siedzimy sami.* – kilka miesięcy temu marzyły mi się spotkania z nowymi znajomymi (dziś znajomych już mamy, najlepszych, jakich można było sobie wymarzyć).

Przypomniałam sobie tych kilka scenek ot tak, na szybko, ale tak naprawdę było ich dużo, dużo więcej, bo nasze życie w Manili już od samego początku niewiele miało wspólnego z naszymi wyobrażeniami. Popełniliśmy sporo błędów, wiele z nich zupełnie nie do odkręcenia** i kiedyś pomyślałam sobie, że szkoda, że nikt mi nie powiedział, jak to wszystko może wyglądać i czego powinnam się spodziewać. To właśnie wtedy przyszła mi do głowy ta myśl: „A może by tak zrobić takie mini- z innymi Polakami mieszkającymi za granicą?”.

Chciałabym, żeby opowiedziano nam, jak wygląda życie w danym kraju, czego się spodziewać, czego unikać, gdzie mieszkać, jak poznać znajomych i o wszelkich innych aspektach codziennej rzeczywistości.

Już jutro pierwszy ów, z Magdą Biskup z Australii, którą niektórzy z pewnością znają jako autorkę bloga Career break. Zapraszam!

Mam nadzieję, że takie wywiady będą mogły ukazywać się co tydzień i już dziś zapraszamy wszystkich, którzy mają ochotę opowiedzieć nam o swoim życiu poza granicami Polski. Piszcie do nas przez formularz kontaktowy na blogu, a wyślemy Wam krótkie pytania:)

* Dialogi ocenzurowano. Wersja bez cenzury nie nadawałaby się do publikacji.
** Naprawimy te wszystkie błędy, naprawimy;)