Indie w obiektywie Raghu Raia

/, z/Indie w obiektywie Raghu Raia

Indie w obiektywie Raghu Raia

Nie tylko mój wielki fotograficzny autorytet, ale też jeden z najważniejszych fotografów w historii Indii. Zauważony przez Henriego Cartier-Bressona już na początku swojej fotograficznej kariery, dołączył do agencji Magnum Photos, a potem pracował również dla najważniejszych indyjskich magazynów i dzienników zajmując się przede wszystkim kwestiami społecznymi, politycznymi i kulturalnymi.

Jest autorem kilkunastu albumów fotograficznych i wielokrotnie nagradzanym fotoreporterem. Jego zdjęcia można oglądać na całym świecie podczas licznych wystaw oraz na łamach tak znanych magazynów, jak choćby „Time”, „Newsweek” czy „The New York Times”.

Nie ma chyba innego fotografa, który miałby tak wielki wpływ na kierunek indyjskiej fotografii.

Obok jego prac nie potrafię przejść obojętnie, więc Raghu Raia nie mogło zabraknąć podczas naszego „Tygodnia indyjskiego”.

Zainteresowanych zdjęciami i szczegółami biografii odsyłam na stronę Magnum Photos.

Zdjęcia:

By |2015-01-22T00:15:11+00:00Sierpień 11th, 2013|Fotografia, z|11 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.