Jak brzmi “Mas que Nada” po japońsku? Ci z Was, którzy kojarzą formację Pink Martini, być może natknęli się na wydany dwa lata temu album “1969” i usłyszeli tę egzotyczną wersję. Właśnie tym albumem powróciła na szczyty list przebojów. Był to powrót po latach, gdyż swoje triumfy po raz pierwszy święciła właśnie w roku 1969. Wtedy to wylansowała przebój „Yoake no Scat (Scat at dawn)”, zyskując ogromną popularność i zgarniając szereg nagród.

Na fali tej popularności trafiła na ekrany telewizorów oraz zagrała w kilku filmach, jednak jej popularność ograniczała się raczej wyłącznie do rodzimej Japonii. W połowie lat 80-tych zmieniła nieco repertuar i wraz z siostrą Sachiko zaczęła śpiewać przede wszystkim piosenki dla .

Saori Yuki odkryła Pink Martini po tym jak zespół nagrał cover piosenki z jej repertuaru “Taya Tan”, który trafił na album “Hey Eugene!” z 2007 roku. Potem był gościnny występ na bożonarodzeniowej płycie “Joy To The World” i wreszcie album będący hołdem dla muzyki powstałej w 1969 roku.

Nazywana japońską Barbarą Streisand (choć ja porównałbym ją raczej do Ireny Santor), po raz kolejny trafiła na międzynarodowe listy przebojów. W czasie swojej kariery nagrała w sumie ponad 30 albumów. Zachęcamy Was do odkrywania jej muzyki, bo naprawdę warto!

: www.emimusic.jp