Stali czytelnicy naszego bloga zapewne zauważyli, że czasy kiedy z zapałem eksplorowaliśmy wszystko z etykietką “Made in Philippines” już dawno minęły. Nie oznacza to, że unikamy takich tematów, ale powiedzmy, że aktywnie ich nie poszukujemy ;) Nie zmienia to jednak faktu, że co jakiś czas napatoczy się coś godnego uwagi i wówczas chętnie się z Wami takim odkryciem podzielimy.

Tak się właśnie stało w przypadku zespołu Up Dharma Down. To grupa czterech uzdolnionych filipińskich muzyków, którzy w ciągu kilku ostatnich lat nagrali 3 płyty długogrające i na dobre zaistnieli na lokalnej scenie muzycznej. Zespół tworzą Armi Millare (klawisze, wokal i gitara rytmiczna), Carlos Tanada (gitara), Ean Mayor (perkusja) oraz Paul Yap (bas).

Ich twórczość to bynajmniej nie są to ckliwe ballady z wokalnymi wygibasami, które możecie usłyszeć do kotleta na Greenbelcie lub w dowolnym hotelu gdzieś na świecie. Up Dharma Down ma zaskakująco współczesne brzmienie, inspirowane rockiem, trip-hopem, elektroniką z domieszką R'nB. Wydawać by się mogło, że taka mieszanka gatunków będzie niestrawna niczym filipiński deser halo-halo, ale nic z tych rzeczy. Zresztą posłuchajcie…