FB_plakat_Luna_slajdy Po raz kolejny mamy okazję zaprosić Was na 2. edycję slajdów podróżniczych ruszającą w warszawskim kinie Luna już niebawem, bo 16 października 2014 roku.

W tym sezonie (kolejne czwartki od 16 października 2014 r. do 29 stycznia 2015 r.) program aż pęka w szwach od spotkań z ciekawymi podróżnikami. Cykl zainauguruje pokaz Przemierzyć Afrykę: Kair-Kapsztad. Jest to dynamiczna opowieść Małgorzaty i Marcina Złomskich o przeprawie przez dziewięć afrykańskich krajów. Co dzień nowi , nowe krajobrazy, nowe wrażenia i przygody. Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, wytrawni wędrowcy po Himalajach, opowiedzą tym razem o wyprawie na Kilimandżaro, która była dla nich jak gorąca kawa z lodami. Fotograf Marcin Dobas i Bożena Jarzyńska ukażą nam piękno niezwykłych ów Nowej Zelandii. Na tegorocznych slajdach poznamy także m.in. Wyspy Japońskie, południowy kraniec Afryki, mało znany Oman, najpiękniejsze miejsca w Norwegii i powędrujemy przez Himalaje Nepalu. Z Alicją Rapsiewicz i Andrzejem Budnikiem, autorami bloga LosWiaheros.pl przejedziemy rowerem przez tadżycki i afgański Pamir. Pokonamy górskie drogi i bezdroża. Spotykamy przyjaznych i gościnnych ludzi, którzy zaproszą nas na nocleg zaraz po śniadaniu i wytłumaczą, że -60 w nocy to nie straszne, a wilki przerabia się tutaj na szaszłyki. Spróbujemy też przejechać rowerem tundrę razem z Dominikiem Szmajdą, współzałożycielem Fundacji im. Kazimierza Nowaka. Monika Witkowska, dziesiąta Polka, która stanęła na Mt. Evereście zabierze nas w rejs 10,5 metrowym jachtem „Anna” wzdłuż wybrzeży północnej Kanady, Alaski i Czukotki.

Kiedy: czwartki o godz. 18
Gdzie: Kino Luna, ul. Marszałkowska 28, Warszawa
Organizatorzy: grupa autorów In Mundo: Katarzyna i Andrzej Mazurkiewiczowie, Anna i Marcin Szymczakowie, Małgorzata i Marcin Złomscy
Współorganizatorzy: Kino Luna, Muzeum Azji i Pacyfiku
Patroni Medialni: Miesięcznik PODRÓŻE, Fotografuj.pl, Imprezypodroznicze.pl, wAzji.pl, Etnosystem.pl, .pl
Partnerzy: Klub Podróży Horyzonty, Olympus, Wyszukiwarka Wypraw Zorientowani.pl
Pełny program i bilety: www.slajdypodroznicze.pl i www.kinoluna.pl, a także na naszym profilu na FB (www.facebook.com/Slajdypodroznicze)

Przedsprzedaż biletów na pokazy w kinie Luna i na www.slajdypodroznicze.pl

Gorąco zapraszamy!
A żeby tradycji stało się zadość, ponownie będziemy mogli obdarować Was wejściówkami na kolejne pokazy. Zaglądajcie na naszą stronę na Facebooku!

Slajdy In Mundo w kinie