10 powodów, dla których warto odwiedzić Flores

/, Indonezja, Podróże po Azji, z/10 powodów, dla których warto odwiedzić Flores

10 powodów, dla których warto odwiedzić Flores

marzyła nam się od dawna, ale dziwnym trafem wszystko układało się tak, że przez długi czas nie mogliśmy tam dotrzeć. Za to, kiedy już w końcu dotarliśmy… miesiąc później byliśmy na wyspie raz jeszcze. Bo warto.

1. Flores to kilka ciekawych wulkanów, a wśród nich ten najbardziej interesujący i widowiskowy, czyli Gunung i trzy jeziora w trzech różnych kolorach. Punkt obowiązkowy każdej wizyty na wyspie.

DSC_1693

2. Do Wae Rebo prowadzi dość stroma droga przez dżunglę i las deszczowy, której pokonanie zajmuje zwykle 2-4 godziny. Na górze czeka nagroda w postaci wioski składającej się z kilku jedynych w swoim rodzaju tradycyjnych domów (dużych domostw właściwie) i jej nadzwyczaj sympatycznych mieszkańców.

DSC_8132

3. Niewielki to punkt wypadowy do 17 Wysp. Snorkeling, plaże o białym piasku i latające lisy to jedynie niektóre z atrakcji. Szczególnie polecamy maleńką wyspę Tiga.

DSC_1371

4. W zachodniej części wyspy, w Manggarai, zobaczyć można unikatowe pola ryżowe przypominające kształtem pajęczynę. Najlepszy widok rozpościera się z niewielkiego wzgórza w miejscowości Cancar, zaledwie 17 kilometrów od Ruteng.

DSC_0948

5. Wioski w okolicach Maumere i Ende to miejsca, gdzie znaleźć można najlepszy ikat na Flores. Ba, jeden z najlepszych w całej Indonezji.

DSC_1932

6. Mieszkańcy Flores to ludzie nadzwyczaj otwarci, serdeczni i gościnni. A czasem dodatkowo całkiem oryginalni.

DSC_7963

7. W okolicach Bajawy odwiedzić można wioski Ngada, a w nich zobaczyć tradycyjne, kryte strzechą domy, interesujące ołtarze ofiarne i stare megality.

DSC_1129

8. Labuan Bajo to świetna baza wypadowa do Parku Narodowego Komodo, czyli niemalże na wyciągnięcie ręki są plaże, miejsca nurkowe i warany.

DSC_7629

9. Jedne z najładniejszych pól ryżowych zobaczyć można w okolicy Ruteng. Rozpościerają się tuż obok miasta.

DSC_7977

10. Na wyspie bez trudu znajdzie się takie naprawdę piękne plaże. Na czele z naszą ulubioną Pantai Koka, która w naszym osobistym plażowym rankingu pobiła nawet plaże Karaibów.

DSC_1867

Dodalibyście coś jeszcze?

By |2017-02-07T19:27:51+00:00Grudzień 8th, 2015|Flores, Indonezja, Podróże po Azji, z|0 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.