Historia jednej fotografii: Szczęśliwa para z Wietnamu

Wszystko zaczęło się od pewnego zdjęcia. Pełną optymizmu i radości życia fotografię starszej pary zauważyłam w jednej z galerii w uliczkach w październiku ubiegłego roku. Zachwyciła od pierwszej chwili tak, że nie namyślając się długo postanowiłam zdjęcie zakupić i od ponad roku mam przyjemność codziennie zerkać na tych szczęśliwych dziadków. Do dziś nieustannie poprawiają mi humor, zarażają uśmiechem i pozwalają uwierzyć w szczęście.

I na tym zapewne skończyłaby się cała historia, gdyby nie popołudnie w ubiegłym tygodniu, kiedy to przejeżdżając rowerem jedną z głównych ulic Hoi An, dostrzegłam nagle inną galerię, a w niej zdjęcie „moich” dziadków. Już następnego dnia dzięki Mai Thanh Chuongowi, wietnamskiemu fotografowi i autorowi tego pięknego zdjęcia, ze łzami wzruszenia w oczach witałam się z Panią Lơi i Panem Sè nie mogąc uwierzyć własnym oczom.

Historia ich życia wydaje się taka zwykła, najzwyczajniejsza, choć z pewnością zwyczajna nie jest. Ponad 80-letni dziś Lơi i Sè poznali się mniej więcej czterdzieści lat temu, kiedy Sè dojrzał przechodzącą nieopodal Lơi. Kobieta spodobała mu się od pierwszego wejrzenia, zatem już po krótkich zalotach para postanowiła wziąć ślub i od tego pięknego dnia minęło już 38 długich lat, a Lơi i Sè żyją sobie szczęśliwie w małej wiosce jako rodzice czwórki dorosłych już dzieci.

Choć życie nie zawsze było dla nich łaskawe (umarł jeden z ich synów), choć minęło już tyle lat i choć nie chce się wierzyć własnym oczom, w rzeczywistości są jeszcze bardziej pogodni i pełni radości życia niż na fotografii, a Sè nieustannie patrzy na Lơi z podziwem i miłością. Tak zwyczajnie i niezwyczajnie.

[fusion_builder_container hundred_percent=”yes” overflow=”visible”][fusion_builder_row][fusion_builder_column type=”1_1″ background_position=”left top” background_color=”” border_size=”” border_color=”” border_style=”solid” spacing=”yes” background_image=”” background_repeat=”no-repeat” padding=”” margin_top=”0px” margin_bottom=”0px” class=”” id=”” animation_type=”” animation_speed=”0.3″ animation_direction=”left” hide_on_mobile=”no” center_content=”no” min_height=”none”]

[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

This website uses cookies and third party services. Ok