Perfekcjonista od zmierzchu do świtu

/, Filipiny - podróże/Perfekcjonista od zmierzchu do świtu
  • Filipiny_wulkan_Mayon, DSC_5070

Perfekcjonista od zmierzchu do świtu

Majestatyczny; perfekcyjny w swoim stożkowym kształcie (cytując Wikipedię – najbardziej perfekcyjny na świecie); wysoki na 2462 metry n.p.m.; ciągle aktywny (od 1616 roku naliczono 48 erupcji, co czyni go najbardziej aktywnym filipińskim wulkanem); zaliczany do stratowulkanów i do Pacyficznego Pierścienia Ognia; usytuowany na Filipinach, na południu wyspy Luzon nieopodal miasta Legazpi w regionie ; widoczny z prawie wszystkich miast w prowincji Albay, a nawet z sąsiednich prowincji; przez niektórych uważany za cud świata; jednym słowem – wspaniały.

już od jakiegoś czasu nieśmiało zerkał na nas z okładki przewodnika po Filipinach, ale zobaczyć go na własne oczy planowaliśmy duuużo wcześniej, jeszcze zanim przewodnik z okładką trafił w nasze ręce (nawet w którymś momencie mieliśmy bilety samolotowe w tamte strony…). W końcu się udało! Nie potrafię ocenić, czy ten imponujący wulkan podoba mi się bardziej wieczorem czy rano, bo zachwyca mnie praktycznie nieustannie. Nazwa wulkanu pochodzi od „bikolańskiego” „magayon”, czyli piękny i no cóż – nie sposób się z tym nie zgodzić.

p.s. Wpisu w temacie rekinów wielorybich nie będzie. Nie popływaliśmy sobie z nimi. Z prostego powodu – rekinów wielorybich nie było. Mało tego – od kilku dni nie było, a w ciągu ostatnich dwóch tygodni były ze dwie sztuki. W sumie. Może więc innym razem.

By |2015-01-21T17:45:54+00:00Kwiecień 12th, 2013|Filipiny, Filipiny - podróże|8 komentarzy

About the Author:

Fotografka i podróżniczka. Od wielu lat eksploruje Azję, a kilka lat temu swój nowy dom znalazła na indonezyjskiej wyspie Bali. Lubi życie z domieszką adrenaliny, śnieg i świeże sushi. Uwielbia swoje trzy balijskie psy. Nie lubi: nudy, braku szczerości i pomidorowej z ryżem. Na co dzień zajmuje się między innymi organizacją wyjazdów do Indonezji. I nie tylko tam.